صفحه اصلي > اخبار > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تعميرات اساسي توربين بخار شماره 1404 شركت پالايش نفت لاوان

 

با استفاده از توان متخصصین داخلی صورت گرفت؛

تعمیرات اساسی توربین بخار STG-1404 پالایشگاه نفت لاوان

تعمیرات اساسی توربین بخار STG-1404 پالایشگاه نفت لاوان با اعتماد مدیریت و با استفاده از توانمندی متخصصین داخلی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت لاوان، تعمیرات اساسی توربو ژنراتور شماره 4 این شرکت توسط نیروهای جاری با تلاش شبانه‌روزی طی 28 روز انجام پذیرفت.

مهندس خلیل جادری پور رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت لاوان با بیان اینکه تعمیرات اساسی توربین بخار STG-1404 پالایشگاه نفت لاوان به اتمام رسیده است، گفت: در سال های اخیر با تلفیق عناصر جوانی، تعهد و توانمندی؛ نیرو های انسانی متخصص توانسته اند، تعمیرات دوره ای مورد نیاز تجهیزات حساس پالایشگاه را به سرانجام برسانند که جای تقدیر دارد.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت لاوان با اشاره به اهمیت اجرای تعمیرات اساسی واحدهای تولید برق "نیروگاه بخار" ، اضافه کرد: حدودا" 9 سال از نصب و راه اندازی مولد بخار 7 مگاواتی پالایشگاه ساخت شرکت Teriveni به شماره STG-1404  می گذرد و بیش از 59000 ساعت از کارکرد آن سپری شده است.

جادری پور در ادامه با تاکید بر اینکه واحدهای تولید برق پالایشگاه نقش موثری در استمرار و پایداری تولید فرآورده های نفتی واحدهای مختلف عملیاتی پالایشگاه ایفا می نمایند، تصریح کرد: از این رو انجام تعمیرات اساسی توربین بخار، گیربکس، ژنراتور، کلیه مبدل های حرارتی شامل کندانسور، کولر روغن، کولر خنک کن ژنراتور، سیستم خلاءگیری، ادوات ابزار دقیق و کلیه سیستم های جانبی آن در بهمن ماه سال جاری در دستور کار واحدهای تعمیرات ماشین آلات دوار، ابزاردقیق، برق و تعمیرات دستگاه های ثابت و واحد بازرسی فنی قرار گرفت.

رییس اداره نگهداری و تعمیرات پالایشگاه لاوان به پنج ویژگی بومی سازی تعمیرات با تکیه بر تخصص داخلی اشاره کرد و گفت که در وهله اول انجام تعمیرات اساسی مجموعه توربو ژنراتور با تکیه بر توان نیروهای متخصص سبب افزایش اعتماد بنفس، خودباوری و کارایی کارکنان این شرکت گردیده است.

وی دومین ویژگی را استفاده حداکثری و بهینه از قطعات یدکی موجود در قسمت های مختلف توربین بخار، گیربکس و ژنراتور و تجهیزات جانبی دانست و افزود که انجام آن پس از اندازه گیری ها، بازرسی ها و اصلاحات مورد نیاز تماماً با امکانات موجود پالایشگاه،  از نکات بارز اورهال مذکور به شمار می رود.

جادری پور استفاده از روتور یدک توربین که قسمتهای عمده آن از جمله پره ها، سیل ها و ...  تماماً توسط متخصصین شرکت های داخلی برای نخستین بار پس از راه اندازی نیروگاه بخار پالایشگاه از سال 1390 ساخته شده را سومین ویژگی تعمیرات اساسی فوق دانست و خاطر نشان کرد که در مرتبه چهارم نصب و بکارگیری بعضی از قطعات یدکی حساس توربین از جمله یاتاقانها، چرخ دنده های مجموعه Barring Gear ، مجموعه مبدل خنک کاری ژنراتور و روغن، اجکتورهای سیستم خلاگیری و... که توسط شرکت های دانش بنیان داخلی ساخته شده و منجر به کاهش وابستگی به تامین قطعات از کشور سازنده گردیده است.

رییس اداره نگهداری و تعمیرات پالایشگاه لاوان جلوگیری از هدر رفت هزینه های نگهداشت تجهیزات حساس پالایشگاه، عدم وابستگی به متخصصین شرکت سازنده خارجی تجهیز( شرکت Triveni کشور هندوستان) و کاهش مصرف قطعات یدکی را پنجمین شاخصه مهم قابل ذکر دانست.

جادری پور در پایان اذعان داشتند مجموعه توربو ژنراتور شماره 4 نیروگاه بخار پالایشگاه لاوان در اسفند ماه با موفقیت و توان حداکثری در مدار تولید قرار گرفت.


٠٣:٠٤ - شنبه ٢٨ اسفند ١٤٠٠    /    عدد : ٦٦٠    /    تعداد نمایش : ٢١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: