صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی پالایشگاه لاوان بعنوان صنعت سبز

همایش ملی صنعت و خدمات سبز برگزار شد.

در بین نه پالایشگاه کشور ، شرکت پالایش نفت لاوان موفق به اخذ لوح تقدیر صنعت سبز از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست کشور شد و طی مراسمی  که با حضور مقامات و معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور برگزار گردید ، تقدیر نامه خود را دریافت کرد .

دبیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی و مسئول کمیته بررسی شاخص ها ، به تمام مدیران و دست اندرکاران، مهندسان و متخصصان و کارگران شرکت هایی که حائز رتبه سبز در این دوره شده اند، صمیمانه تبریک گفت و تاکید کرد: هرچند در این فرصت کوتاه مجالی برای شرح ملاک های انتخاب واحد سبز در سال جاری نیست، ولی گزارش گیری و فرایند ها نشان می دهد که کمیته بررسی صلاحیت ها تا چه اندازه در انتخاب شرکت ها برای احراز عنوان سبز وسواس داشته است.

جلالوندی با بیان اینکه خوشبختی مضاعف آنجاست که طی ۱۷ سال گذشته، تجارب ما برای انتخاب واحدها به عنوان واحد سبز سال به سال افزایش یافته و احتمال بروز خطا در این جهت را تا حد ممکن کاهش داده است. هرچند ادعایی برای احتمال خطا نیست، ولی قابل ذکر است که بعد از این همه سال ها، دقت در گزینش ها و امتیاز دهی ها از حیطه سلیقه و اعمال نظر شخصی فراتر رفته و به ملاک های بسیار دقیق تر نایل آمده است.

وی افزود: تعداد واحد های متقاضی جهت رقابت در این همایش، ۲۴۶ واحد صنعتی و ۱۶۸ واحد خدماتی و در مجموع ۴۱۴ واحد بوده است که از این تعداد، ۳۹ واحد صنعتی و ۲۴ واحد خدماتی موفق به دریافت لوح و تندیس همایش شده اند به بیان دیگر در جشنواره حاضر ۶۳ واحد از بین ۴۱۴ واحد به مرحله نهایی رسیده و افتخار کسب عنوان واحد سبز صنعتی و یا خدماتی را حائز شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به همکاری هایی که سال گذشته با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد  و سازمان همکاری های بین المللی آلمان برای تائید اعتبار گواهینامه های همایش صنعت سبز ایران به عمل آوردیم و با معیارهای سخت گیرانه ای که در این جهت وجود دارد، به اعتبار جشنواره ما و گواهینامه هایی که ارائه می شود، دو چندان افزوده است، این اتفاق را باید به فال نیک گرفت و امیدوار بود که این تورنمنت روز به روز قوی تر و مستحکم تر شود.

در ادامه این برنامه سعید متصدی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست کشور ، با اشاره به اینکه ایجاد نگرش زیست محیطی از جمله اهداف همایش است، اظهار کرد: این فکر سبز و زیست محیطی است که باعث می‌شود عملکرد مناسب و مطلوبی در ارتباط با فعالیت های خود داشته باشیم.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در مورد روند انتخاب واحدهای سبز، گفت: بر اساس یک سیستم مدون، ثبت نام صنایع به صورت خوداظهاری به عنوان یک اقدام داوطلبانه صورت گرفت. سپس مستندات به صورت الکترونیکی دریافت شد. نهایتا شاخص گذاری علمی و امتیازدهی فارغ از هر نوع سلیقه و عددگذاری صورت گرفت و واحدهای برتر امروز معرفی میشوند .

 

 

 

 


٠٩:٥٤ - چهارشنبه ٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٥١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: